• anilcagliyan

Sağlıklı Yaşam Önerileri

En son güncellendiği tarih: 15 May 2020

Sağlıklı Yaşam Önerileri

Hepimiz uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek isteriz. Sağlıklı bir yaşam hepimizin vazgeçilmezidir. Sağlıklı yaşam sosyal hayatımızdan iş hayatımıza kadar her türlü faaliyete etki eder. Sağlıklı yaşamın bir diğer adı wellness olarak bilinir. Sağlık yaşam için ne yapmamız gerektiğini çok iyi biliriz fakat uygulama konusunda eksiklerimiz olabilir.


Cilt Bakımında Yapılan Doğrular ve Yanlışlar


 1. Sigara ve alkolden uzak durun. Sigara içmemekle beraber içilen ortamlarda bile bulunmayın.

 2. Rafineri gıdaları tüketmek, fastfood beslenmek insülin direnci gibi hastalıklara yol açmaktadır. Zaman zaman hepimiz büyüklerimiz “balı, kaymağı, tereyağı, kırmızı eti çok tüketirdi ama böyle hastalıkları yoktu” deriz. Unutmayın eskilerin yaşam tarzında daha fazla hareket vardı. Bu tarz hastalıklara maruz kalmamak için sağlıklı, düzenli beslenme ve sporu yaşamımıza dahil etmeliyiz.

 3. Yağlı besinler tüketmemeli, aşırı yemek yememeli, sağlıklı besinler yemeliyiz. Sebze ve bol meyve yemeye özen göstermeliyiz. Kahvaltı yapmayı ihmal etmemeli ve öğünlerimize sadık kalmalıyız. Akşam yemeğini çok geç saatlerde yeme alışkanlığımız varsa bunu düzeltmeliyiz.

 4. Sağlıklı, düzenli beslenin spor yapın ve ideal kilonuzu koruyun.

 5. Kişisel temizliğinize önem verin. Kişisel temizlikle beraber çevreniz, yaşam alanlarınızda temiz ve hijyenik olmalı.

 6. Stresi hayatınızdan uzak tutun.

 7. Doğal dinlenme biçimi olan uykuya önem verin. Ancak stres, depresyon, antidepresan ilaçlar, sağlıksız ve düzensiz beslenme, sigara, çay, kahve tüketimi, zihnimizin sürekli dolu olması gibi birçok neden uyku kalitenizi etkiler. Birçok sağlık sorununun altında uykusuzluk veya kalitesiz uyku yatmaktadır.Düzenli ve yeterli uyumaya özen göstermeliyiz.

 8. Bol oksijen almalı ve açık havada olmalısınız. En az haftada bir gün doğayla iç içe olmak fiziksel ve ruh sağlığınıza yararlı olacaktır.

 9. Her gün en az iki litre su tüketin.

 10. Kendinize zaman ayırın, zaman zaman sevdiğiniz şeyleri yapmaya özen gösterin. Hobileriniz olsun, sevdiğiniz, stressiz insanlarla vakit geçirin. Bunlar sayesinde ruhunuzu dinlendirin.82 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

En İyi Fiyat Garantisi

En iyi fiyat garantisi kapsamında ihtiyacınız olan hizmetlerimiz için kolayca online teklif alın.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLUN

E-posta listemize katılın ve kampanyalar, etkinlikler ve daha fazlasını ilk öğrenen siz olun!
FG İstanbul Güzellik Salonu
FG İstanbul Güzellik Salonu

Meydan, Halkalı Merkez Mah. 1.İkitelli Cad. Meydan Halkalı Sitesi B Blok No:2/1H, Halkalı Cd, 34303 Küçükçekmece/İstanbul

 • Beyaz Facebook Simge
 • Beyaz Heyecan Simge
 • Beyaz Instagram Simge
 • Beyaz LinkedIn Simge
 • Beyaz YouTube Simgesi
 • Beyaz Tumblr Simge
 • Beyaz Pinterest Simge

© 2020 FG Makeup Beautician. All Rights Reserved.

design by CAROLINEPRESENCE