• FG BEAUTY GÜZELLİK SALONU

MAKYAJIN TARİHİ

En son güncellendiği tarih: 14 May 2020

Sinemanın gösteri sanatları içinde öneminin artması, Televizyon kanallarındaki artış bunların yanı sıra makyajın günlük yaşamda kullanımının artması, sektörde profesyonel makyaj sanatçısı ihtiyacını gündeme getirmiştir. Makyajın öneminin fark edilmesi bu konuda eğitimin önemini de ortaya çıkarmıştır. Makyaj dekor, kostüm ya da aksesuar gibi oyuncunun oyununu direkt etkileyen bir faktördür. Makyajla bir oyuncuyu faklı bir karaktere dönüştürebilir ya da anatomik yüz değişiklilikleri yapabiliriz. 1920'lerden sonra makyaj, aristokratlar dışında halk tarafından da uygulanmaya başlamıştır. 1920'lerin makyajından kaş kalemi ve ruj vazgeçilmez makyaj malzemeleri olmuştur.

Çok ince çizilmiş kaşlar ve canlı dudaklar tercih edilmiştir

Çok ince çizilmiş kaşlar ve canlı dudaklar tercih edilmiştir. 1930'lardan sonra kozmetik endüstri haline gelmiştir. O yıllarda dergiler hanımları makyaj yapmaları konusunda teşvik edici önerilerde bulunmuşlardır. Takma kirpikler bu tarihlerde kullanılmaya başlanmıştır. Yine ruj ve oje bu tarihlerin en popüler makyaj malzemesi olmuş, makyajlar ise iyice abartılarak koyulaştırılmıştır. 1931 yılında İspanya'da Laurendor isimli bir firma Stage Line Makyaj ürünlerinin üretimine ve başlayarak makyajda bir çığır açmıştır.

kaş kalemi ve ruj vazgeçilmez makyaj malzemeleri

Tek renk olarak kullanılan beyaz pudraya pembe ve kahve tonlar katarak o güne kadar hayal bile edilmemiş bir ten rengi elde edilmiştir. 1950'lerde bronz renk popülarite kazanmış ve koyu tene uygun soluk rujlar kullanılmaya başlanmıştır. 60'larda koyu makyajı moda olmuştur. 60’lardan sonra kozmetik sektörü daha da gelişmiştir. 60’lardan 2000’li yıllara kadar kozmetik sektörü sürekli yükselerek büyük bir ilerleme kaydetmiştir. Tamamen profesyonel, kullanımı kolay, cilde zarar vermeyen ürünlerin üretilmesi ve firmaların birbirleri ile rekabet halinde olması kadınların her geçen gün daha kaliteli ürünlere sahip olmasını sağlamaktadır.

Hayal Ettiğiniz Pürüzsüz Görünümü Ertelemeyin!

33 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

En İyi Fiyat Garantisi

En iyi fiyat garantisi kapsamında ihtiyacınız olan hizmetlerimiz için kolayca online teklif alın.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLUN

E-posta listemize katılın ve kampanyalar, etkinlikler ve daha fazlasını ilk öğrenen siz olun!
FG İstanbul Güzellik Salonu
FG İstanbul Güzellik Salonu

Meydan, Halkalı Merkez Mah. 1.İkitelli Cad. Meydan Halkalı Sitesi B Blok No:2/1H, Halkalı Cd, 34303 Küçükçekmece/İstanbul

  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz YouTube Simgesi
  • Beyaz Tumblr Simge
  • Beyaz Pinterest Simge

© 2020 FG Makeup Beautician. All Rights Reserved.

design by CAROLINEPRESENCE