• FG BEAUTY GÜZELLİK SALONU

İstanbul Güzellik Salonu - FG Makeup Beautician G5 Masajı

En son güncellendiği tarih: 28 Nis 2020

SELÜLİT NEDİR?

Selülit ,hormanal ve dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir genel dengesizliğin sonucudur ki,bunun sonuçlarından biride suyun local olarak konnektif dokuda (Cildin metabolizma alışverişlerinin yapıldığı canlı tabakası ) toplanmasıdır.Bu su tutma olayı üst derinin hemen altında bulunan konnektif doku iplikçilerinin yavaş yavaş balıkçı ağı gibi yuvarlak birikintiler meydana getirmesi ve aynı zamanda bu ilmekler arasında sayısız yağ yağ birikintilerinn tutması ile oluşur.Fonksiyonel olmayan bu birikintiler çoğu kez ıstırap veren hareketsiz madde durumundalar.


SELÜLİT OLUŞUMUNDA ETKİLİ FAKTÖRLER: 1)TIBBİ DÜZENSİZLİKLER: Kabızlık,Sindirim,Jinekolojik ,dolaşım faktörler 2) ANATOMİK DÜZENSİZLİKLER: Düz tabanlar da bilek ,bacaklarda oluşur. (Adele ve Kemik yapısı ile ilgili faktörler) 3) KALITIMSAL DÜZENSİZLİKLER: Kalıtsal ve Irk ile ilgili SELÜLİTİN ÖNLENMESİ VE UYGULANMASI İstanbul Güzellik Salonu - FG Makeup Beautician İle Mümkün

MASAJ UYGULAMASI: Dolaşımı canlandırmak için yapılan masaj bu konuda bilgisi olan deneyimli ellerle yapılmalıdır.

Selülit Masajı yüzeyde kalmalı ve acı vermemelidir. İki Türlü masaj vardır. Biri Dolaşım Masajı veya yapılabilen Lenf Drenaj Masajıdır.

SELÜLİT HAKKINDA BİLMEK İSTEDİKLERİMİZ.!!! SELÜLİTİ KENDİMİZ TESPİT EDEBİLİR MİYİZ? Elbette edebiliriz.Cilt İki parmak arasında ksıtırıldığında cildin görünen en dış tabakası olan Epiderm değişik bir görüntü alır.Bir çeşit girinti ve çıkıntı meydana gelir ki buna ‘’PORTAKAL KABUĞU GÖRÜNTÜSÜ’’denmektedir.


SELÜLİT KADINLARDA HANGİ BÖLGEYE YERLEŞİR? Uyluğun üst kısmında ,dizin ve bileğin iç kısımlarında,kaba et ve baldırın arka kısımlarında ,üst bacakta genellikler süvari pantalonu şeklinde yerleşir.

SELÜLİT AĞRILIMIDIR? Selülit bazen ağrılı olabilir.Ağrının şidetti selülitin sinir iplikçilerinin üstüne yapmış olduğu basınç derecesiyle orantılıdır.

Selülit Tedavisinden Çok Daha Fazlası: G5 Masajı


M.A

53 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

En İyi Fiyat Garantisi

En iyi fiyat garantisi kapsamında ihtiyacınız olan hizmetlerimiz için kolayca online teklif alın.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLUN

E-posta listemize katılın ve kampanyalar, etkinlikler ve daha fazlasını ilk öğrenen siz olun!
FG İstanbul Güzellik Salonu
FG İstanbul Güzellik Salonu

Meydan, Halkalı Merkez Mah. 1.İkitelli Cad. Meydan Halkalı Sitesi B Blok No:2/1H, Halkalı Cd, 34303 Küçükçekmece/İstanbul

  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz YouTube Simgesi
  • Beyaz Tumblr Simge
  • Beyaz Pinterest Simge

© 2020 FG Makeup Beautician. All Rights Reserved.

design by CAROLINEPRESENCE