• FG BEAUTY GÜZELLİK SALONU

CİLDİN ZAMAN İÇİNDE GEÇİRDİĞİ EVRELER

En son güncellendiği tarih: 1 May 2020

Profesyonel Cilt Bakımı

Bulu Çağı: Hormon üretiminin artması ile yağ bezelerinin artması ile büyür ve sebum üretiminin artmasına neden olur.Ciltte aşırı akne ve sivilce problemi oluşur.Cilt tok dolgun dokunuşu yumuşaktır.Tazelik Çağı: 20-30 yaşları arasıdır.Yüz kalıcı şeklini almış ve hormonel problemlerini dengelemiştir.Cilt en sağlıklı durumundadır.Bu sürenin sonuna doğru yaşlanma belirtileri oluşabilir.İlk belirtiler göz etrafında ve boyun ve ellerde olur. Cildin desteğini sağlayan yağ tabakası incelir. Dermisteki elastiğin liflerinin dejenerasyonu bu evrenin sonlarına doğur başlayabilir.

Solgunluk Yılları: Gerçek yaşlanma 30-40 yaşlarında başlar.Mimik çizgileri kaz ayakalrı alın çizgileri nazolabial en kalıcı çizgilerdir.Cildin rengi bu evrede solmaya başlar.

Orta Yıllar: 40-50 yaşlar arasındadır. Yavaşlayan dolaşım ve hücre yenilenmesinin azalması sonucu kolajen dokunun dejenere olmasıyla cilt kırışır. Elastin liflerinin gerilmesi sonucu ciltte sarkma menepozun yaklaşması nedeniyle hormon düzensizlikleri olur.Buluğ çağındaki gibi problemler ortaya çıkabilir. Porlarda genişleme ve kılcal damar problemleri bu evrede başlar.

Gerileme Yılları: 50-60 yaşları arasındadır. Kan dolaşımının azalması yüzünden doğurgan tabakadaki hücre bölünmesi yavaşlar. Elastin ve kolajen liflerin gerilmesi ve dermisin su tutma yeteneğinin azalması sonucu ciltte sarkmalar oluşur. Hipodermisin incelmesi sonucu ciltte sertlik ve incelme gözlenir.Bayanlarda vellrus kıllarının terminal kıla dönüşümü olabilir.

Geç Yıllar: 60 yaş sonrası yıllardır. Dermiste nemin buharlaşmasını önleyen sebum salgılanmasının azalması sonucu ciltte incelme artar.Pigment hücrelerinin yetersiz melanin salgılaması sonucu düzensiz lekelenmeler olur.Bu lekeler Güneş'in etkisiyle dahada artar.Yavaşlayan kan dolaşımı nedeniyle cilt mat ve soluk görünümlüdür.


İstanbul Güzellik Salonu - FG Makeup Beautician G5 Masajı -Lazer Epilasyon -Cilt bakımı  - Kalıcı Makyaj

45 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

En İyi Fiyat Garantisi

En iyi fiyat garantisi kapsamında ihtiyacınız olan hizmetlerimiz için kolayca online teklif alın.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLUN

E-posta listemize katılın ve kampanyalar, etkinlikler ve daha fazlasını ilk öğrenen siz olun!
FG İstanbul Güzellik Salonu
FG İstanbul Güzellik Salonu

Meydan, Halkalı Merkez Mah. 1.İkitelli Cad. Meydan Halkalı Sitesi B Blok No:2/1H, Halkalı Cd, 34303 Küçükçekmece/İstanbul

  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz YouTube Simgesi
  • Beyaz Tumblr Simge
  • Beyaz Pinterest Simge

© 2020 FG Makeup Beautician. All Rights Reserved.

design by CAROLINEPRESENCE